Barokní a renesanční hudba pro klasickou kytaru

czech english

Vítejte na mých stránkách věnovaných přepisům barokní a renesanční hudby pro klasickou kytaru.

Zde naleznete moje přepisy barokní a renesanční hudby pro klasickou kytaru. Přepisy jsou většinou provedeny z originálních tabulatur pro loutnu, barokní kytaru, vihuelu, nebo jiný podobný dobový nástroj. K zapsání not do standardní notace používám svobodný GNU program Musescore. Všechny noty jsou volně ke stažení v pdf a v midi formátu. Používejte všechny noty podle libosti, pouze nezapomeňte uvést jako zdroj tyto stránky.

U většiny skladeb se jedná o skladby, které se mi nepodařilo sehnat ve standardní notaci, tak jsem provedl vlastní přepis. Postupem doby se mi jich nashromáždilo větší množství, tak bych se o ně rád tímto způsobem podělil. Najdete zde skladby od mých oblíbených autorů jako je Santiago de Murcia, Gaspar Sanz, Jan Antonín Losy a mnohých dalších. Noty zde budu postupně doplňovat, podle toho jak budu schopen je upravit pro zveřejnění.

K obsahu stránek i k přepisům mi můžete zanechat vzkaz v návštěvní knize nebo poslat mail. Doporučení, připomínky a zpětná vazba jsou vítány.
Přeji vám mnoho pěkných hudebních zážitků.

Petr Stráník
E-mail: info@petrguitar.wz.cz
Copyright © 2012 Petr Stráník
Kéž jsou všechny bytosti šťastny www.dotekfantazie.cz